тенденція підвищення вартості комунальних послуг змушує власників житла задуматися про те, як знизити витрати на опалення будинку. щоб вирішити проблему раз і назавжди необхідно зрозуміти, куди ж дівається таке дороге тепло? усьому провиною протяги, які потрапляють до нашого будинку через всілякі тріщини та шлюб у стінах. впоратися з цією проблемою допоможе внутрішнє та зовнішнє утеплення будинку.
у будинках із підвальними приміщеннями основні тепловтрати пов'язані зі значним промерзанням ґрунту. з огляду на це загальне утеплення будинку починають із підвалів. насамперед утеплюється зовнішня частина стін цокольного поверху. перевагу варто віддавати теплоізоляційним матеріалам, які витримують тривалий контакт із вологою та низькі температури.
- рекомендується уважніше читати маркування – фасадний пінопласт позначається буквою «ф» (наприклад, псб-с25ф);
- якщо звичайні плити псб мають стандартні розміри, то фасадні зустрічаються і не стандартні;
- цифровий коефіцієнт у маркуванні позначає щільність матеріалу, і чим вона вища, тим важче лист пінопласту.
ось тут і настає найсерйозніший момент у виборі – багато хто помилково вважає, що легкий матеріал погано утеплюватиме. але з пінопластом все навпаки - ndash; що менше щільність, то краще зберігається тепло. хоча й надто легкі листи вибирати не слід, тому що вони менш міцні. оптимальним варіантом для утеплення будинку можна вважати зовнішній пінопласт з коефіцієнтом щільності 25 (і тепло, і надійно).
плануючи будівництво та утеплення будинку, необхідно враховувати точку роси, це забезпечить більший термін служби будівлі, а також позбавить вас від низки проблем.