утеплювач перевірений часом


«Альфа-М» підприємство виробник, здійснить продаж пінопласту без посередника!

Про продукцію

Екструдований пінополістирол

Екструдований пінополістирол (EPS) є одним з найбільш популярних інженерних матеріалів у будівництві. Він використовується для термоізоляції, гідроізоляції та звукоізоляції різних будівельних конструкцій.

Дізнатися більше

Опалубка з пінополістеролу

Компанія Альфа-М виготовляє термоблоки. Стіни, будинок, побудовані із застосуванням термоблоків мають покращені на 40% теплоізоляційні властивості.

Дізнатися більше

Термоблоки в Україні

Термоблоки це новий будівельний матеріал, що не має за своїми властивостями аналогів у світі.

Дізнатися більше
Точка роси у будівництві

Точка роси у будівництві

Утворення конденсату точки роси можливе в місцях зіткнення холодних поверхонь і теплого повітря, приміщення, що опалюється. Де має бути точка роси в стіні?

2022-01-31

Точка роси — це така температура повітря, при зниженні до якої пар міститься в повітрі, починає конденсуватися, переходячи в рідину. Також це місце де холодне повітря зустрічається з теплим, утворюючи рідину у вигляді конденсату.

Плануючи будівництво та утеплення будинку, необхідно враховувати точку роси, це забезпечить більший термін служби будівлі, а також позбавить вас від низки проблем.  

Де повинна бути точка роси в стіні?

точка роси в будинку

Важливу роль відіграє товщина утеплювача, вона повинна бути така, щоб у найхолодніший час точка роси в стіні не зміщувалась у саму стіну.

Утворення конденсату точки роси можливе в місцях зіткнення холодних поверхонь і теплого повітря, приміщення, що опалюється. При перепаді температур відбувається охолодження повітря, зменшення вологості та утворення конденсату.

Стіни, з пористих матеріалів, піно, газоблоків, черепашника або подібних матеріалів, особливо схильні до негативного впливу точки роси, так як вони добре вбирають вологу, що може руйнівним чином позначитися на цілісності такої стіни. Тому такі стіни вимагають більшого шару утеплювача та рекомендовані у певних регіонах, з не найхолоднішою зимою.

Помилка в розрахунках та неправильне розташування точки роси у будівництві – це руйнівний ворог стін. Який, зсередини, день за днем, зруйнує будь-яку міцну будівлю.

Утворення конденсату роси всередині стіни будинку призведе до утворення зайвої рідини, навіть у раніше сухому приміщенні. Наслідки скупчення вологості можуть бути найбільш несприятливими вони можуть негативно позначитися на якості життя. Стіни будуть постійно мокрими, а як наслідок утворення грибка, плісняви, інших мікробів на стінах, що спричинить появу хронічних захворювань.

Також результатом неправильних розрахунків точки роси буде руйнування оздоблювальних матеріалів. плитки, цегли на зовнішній стіні, а всередині будівлі поверхня на стінах почне здуватися.

Існують дві основні причини утворення конденсату в будинку. Перша, як говорилося раніше, недостатня по товщині теплоізоляція, що призводить до охолодження теплих потоків повітря, що виходять з будинку, і випадання конденсату. Друга причина полягає в поганій системі вентиляції та відведення пари.

Наслідки будівництва будівлі з недотриманням технологічних норм можуть бути дуже серйозними. Утворення конденсату всередині стіни призводить до намокання та поступового руйнування всієї теплоізоляції. В результаті збільшується теплопровідність стін, опалення потребує більше ресурсів. Дерев'яні частини  при впливі вологи починають піддаватися процесам гниття, відповідно знижується термін експлуатації будинку.

Правильна теплоізоляція допоможе істотно скоротити втрати тепла в будинку, точка роси в стіні не доставлятиме проблем, а термін життя стін при цьому буде значно збільшений.

При влаштуванні теплоізоляції щільний шар, який не пропускає пару, слід розташувати з внутрішньої сторони несучої стіни, а пористий, що пропускає вологу. зовні.

Необхідно створити умови для гарної вентиляції у точці конденсації рідини. В такому випадку волога випаровуватиметься без перешкод.

 

STW