утеплювач перевірений часом


«Альфа-М» підприємство виробник, здійснить продаж пінопласту без посередника!

Про продукцію

Екструдований пінополістирол

Екструдований пінополістирол (EPS) є одним з найбільш популярних інженерних матеріалів у будівництві. Він використовується для термоізоляції, гідроізоляції та звукоізоляції різних будівельних конструкцій.

Дізнатися більше

Опалубка з пінополістеролу

Компанія Альфа-М виготовляє термоблоки. Стіни, будинок, побудовані із застосуванням термоблоків мають покращені на 40% теплоізоляційні властивості.

Дізнатися більше

Термоблоки в Україні

Термоблоки це новий будівельний матеріал, що не має за своїми властивостями аналогів у світі.

Дізнатися більше
Утеплення стін зсередини

Утеплення стін зсередини

Як правильно утеплити внутрішні стіни, варіанти утеплювачів? Вирішення проблем, які можуть виникати під час утеплення стін зсередини.

2017-07-26

Як правильно утеплити внутрішні стіни, варіанти утеплювачів?

Утеплення зсередини стін приміщення є менш ефективним у порівнянні із зовнішнім утепленням, але іноді цей спосіб залишається єдиним можливим. Тому давайте докладніше розберемося, як потрібно грамотно утеплювати стіни, і які матеріали є найбільш підходящими для такого виду робіт. Чому на сьогоднішній день є дуже багато будівельників, які виступають категорично проти внутрішнього утеплення стін?

Спробуймо розібратися докладніше і з'ясувати, які недоліки має утеплення внутрішніх стін.

  • Утеплювач «краде» надто багато площі приміщення. Особливо це помітно у невеликих квартирах із маленькими кімнатами.
  • Приміщення, в якому проводитиметься утеплення стін, на момент проведення робіт не можна використовувати за призначенням. При зовнішньому утепленні таких проблем не виникає.
  • Багато хто вважає, що при внутрішньому утепленні достатньо обшити стіни облицюванням і забути. Насправді, не все просто. Необхідно буде захистити стіни від конденсату (щоб уникнути розвитку цвілі, грибків тощо) провести додаткову вентиляцію та багато чого ще.
  • За умови дотримання всіх технологічних процесів, внутрішнє утеплення за собівартістю обходиться в рази дорожче за зовнішній.

Таким чином, напрошується висновок про те, що низка всіх цих причин може сформувати у замовника негативне ставлення до внутрішнього утеплення. Але не все так погано! Зіткнутися з такими проблемами можна, тільки якщо підходити до роботи без досвіду та дотримання технологій.

Як би там не було утеплення внутрішніх стін залишається затребуваним, коли утеплити фасад неможливо або заборонено власниками будівлі.

Вирішення проблем, які можуть виникати під час утеплення стін зсередини. 

  • Насамперед, необхідно подбати про проведення суцільної та високоякісної пароізоляції. Вона повинна бути довговічною і прослужити стільки ж часу, як і тепоізоляційний шар, не менше.
  • Для надійного захисту від вологи, перш за все, необхідно ізолювати місце, де проходить точка роси.
  • До вибору плівки для пароізоляції важливо підходити з усією відповідальністю. Вона має бути дуже міцною, щоб при монтажі мати змогу добре загерметизувати усі стики.
  • Вибраний вами для утеплення матеріал повинен мати мінімальні показники паропроникності. Найкращим варіантом тут вважається коли сама стіна має більш високий показник паропроникності ніж утеплювач. За таких умов пара проходитиме через стіну на вулицю і не перетворюватиметься на конденсат.
  • Перш ніж приступити до поклейки утеплювача, слід уважно розрахувати його товщину при врахуванні місцевого клімату.
  • Утеплювач перед приклеюванням на стіну обов'язково необхідно обробити протигрибковим засобом та добре просушити.
  • Поклейку теплоізоляційного матеріалу бажано виконувати за допомогою гребінки. Такий метод забезпечить максимальне прилягання матеріалу до стіни.
  • Про зниження вологості у квартирі варто подбати заздалегідь та встановити механічну вентиляцію. На вікна можна прикріпити вентиляційні клапани.

Вибираємо теплоізоляційний матеріал

Отже, перше завдання, з яким нам необхідно визначитися – це із вибором утеплювача. Умовно утеплювачі поділяють на дві категорії: рулонний і плитний. Само собою вони відрізнятимуться за системою установки решетування та за варіантом кріплення. Матеріали можуть мати зовсім різну структуру та якісні характеристики.

Мінеральна вата

Перевірений часом матеріал під час монтажу досить щільно укласти його в гіпсокартонні конструкції. Один із найдешевших видів теплоізоляції якість, якого викликає деякі сумніви: по-перше погана пароізоляція; по-друге, при використанні недорогої вати в рулонах теплоізоляція виходить дуже слабкою. Хтось може сказати, що натомість мінеральна вита є «дихаючим» матеріалом, але в питанні утеплення стін це скоріше недолік, ніж гідність. Навіть найякісніша мінеральна вата сильно пропускає вологу, оскільки її паропроникність однозначно вища, ніж у стін.

Екструдований пінополістирол

Це лідер серед теплоізоляційних матеріалів на ринку. Екструдований пінополістирол з кожним роком все впевненіше витісняє мінеральну вату з прилавків не лише в Європі, а й в Україні. Така популярність пінополістеролу обумовлена низкою якісних характеристик, які є найбільш відповідними у питанні утеплення стін.

  • Низька теплопровідність
  • Низька паропроникність
  • Практично не вбирає вологу
  • Не пропускає вологу до точки роси
  • Легкий в обробці та монтажі
  • Міцний
  • При стиковці плит одна з одною забезпечується надійний рівний шов.

Серед недоліків можна відзначити лише недостатньо високу шумоізоляцію та нестійкість до температури вище +80°C. Але в наших кліматичних умовах це не так важливо.

Пінополіуретан

утеплення пінополіуретаномНе настільки популярний, для утеплення зсередини, як пінополістерол, але найбільш зручний для утеплення матеріал. Серед переваг можна відзначити наступні:

  • Абсолютна герметичність матеріалу, завдяки якій відпадає необхідність додаткової гідроізоляції
  • Зручний у застосуванні – його просто розпорошують на стіну, де він застигає за короткий проміжок часу
  • Зчеплення практично з будь-якою поверхнею
  • Відсутність температурних мостів
  • Економія часу та засобів завдяки легкому та рівномірному розпорошенню на поверхню.
  • Стійкий до перепадів температури

Серед недоліків: при високій температурі не спалахує, але починає тліти, а при дії ультрафіолету швидко руйнується. Не підходить для утеплення дерев'яних стін та горищних перекриттів.

Пінопласт

Простота застосування робить цей матеріал досить популярним серед тих, хто замислюється про утеплення стін.

Переваги:

  • Дешевизна матеріалу
  • Легкість монтажу

Але його краще не використовувати для внутрішнього утеплення, або використовувати, але в нежитлових приміщеннях, оскільки він не є екологічним матеріалом, який виділяє токсичні речовини.

Корковий утеплювач

Як і пінополіуретан, він має масу переваг, але проводити його монтаж можна тільки за умови ідеально рівних стін.

Таблиця теплопровідності

 

Таблиця теплопровідності

1  Пінополіуретан20мм.

2  Екструдований пінополістирол 30мм.

3  Пінопласт 40мм.

4  Мінеральна вата 45мм.

    Корковий утеплювач 70мм.

5  Полістиролбетон 120мм.

6  Брус 180мм.

7  Цегла 560мм.

8  Бетонний блок 1300мм.

 

 

Докладно вивчивши теплоізоляційні матеріали, можна дійти висновку, що утеплення зсередини найкраще підходити пінополіуретаном, пінополістиролом та екструдованим пінополістиролом.

 

Утепление наружных стен Экструдированный пенополистирол Как утеплять Утепление фасадов
STW