утеплювач перевірений часом


«Альфа-М» підприємство виробник, здійснить продаж пінопласту без посередника!

Про продукцію

Екструдований пінополістирол

Екструдований пінополістирол (EPS) є одним з найбільш популярних інженерних матеріалів у будівництві. Він використовується для термоізоляції, гідроізоляції та звукоізоляції різних будівельних конструкцій.

Дізнатися більше

Опалубка з пінополістеролу

Компанія Альфа-М виготовляє термоблоки. Стіни, будинок, побудовані із застосуванням термоблоків мають покращені на 40% теплоізоляційні властивості.

Дізнатися більше

Термоблоки в Україні

Термоблоки це новий будівельний матеріал, що не має за своїми властивостями аналогів у світі.

Дізнатися більше

Утеплення стелі лоджії

Утеплення стелі лоджії

Утеплення стелі лоджії екструдованим пінополістиролом – найбільш оптимальний спосіб утеплення лоджії.

2025-01-09

Якщо ви вирішили утеплити лоджію або балкон, то без утеплення стелі просто не обійтися, інакше досягти потрібного ефекту буде вкрай складно. Як це зробити? Читайте, і вам усе стане зрозуміло.

Чому саме пінополістирол?

Листи екструдованого пінополістиролу

Пінополістиролом називається будь-який матеріал, у основі якого лежить полістирол – продукт полімеризації безбарвної рідини стиролу. Для утеплення житла, як правило, використовують пінопласт або екструдований пінополістирол (пеноплекс).

Екструдований пінополістирол – це покращена форма пінопласту. Судіть самі, ось факти:

  • Листи екструдованого пінополістиролу набагато щільніші за пінопласт, тому більш стійкі до механічних пошкоджень.
  • Завдяки пропусканню спіненого полістиролу через екструдер, у матеріалі залишається більше ізольованих комірок, заповнених повітрям, ніж у пінопласті. Тому пеноплекс у рази тепліший за пінопласт.
  • Листи екструдованого пінополістиролу не вбирають воду, чого не можна сказати про мінеральні вати. Вода для будь-якого виду мінвати – злий ворог, здатний повністю зруйнувати утеплювач. Крім того, мінеральна вата виділяє пил, що шкодить здоров’ю людини, тому не рекомендується використовувати цей утеплювач усередині приміщень.

Отже, ми переконалися, що екструдований пінополістирол – найефективніший утеплювач серед відомих і доступних нам для утеплення стелі балкона. Крім того, із цим матеріалом зручно працювати. Листи екструдованого пінополістиролу легкі, не гниють, легко ріжуться ножем, і при використанні полістиролу не потрібна жодна додаткова гідроізоляція, що економить ваші кошти.

Утеплення стелі лоджії екструдованим пінополістиролом

Виконання обов’язкової роботи

Питання, поставлене на початку статті, залишається відкритим. Як утеплити стелю лоджії?

Є кілька способів утеплення стелі, але, перш ніж вони будуть описані, необхідно виконати одну роботу, яка проводиться в усіх випадках створення нової стелі. Ця робота полягає у нанесенні розмітки рівня стелі. Для виконання цієї задачі зробіть наступне:

  1. Майбутня стеля не повинна заважати відкриванню балконного вікна. Крайня верхня точка стулки, що відкривається, повинна розташовуватися нижче стелі приблизно на 2 сантиметри. Відміряйте від рами зазначену відстань і намалюйте лінію. Ця позначка буде першою точкою у нанесенні розмітки рівня стелі.
  2. За допомогою водяного рівня або будь-якого іншого нанесіть точки на всі чотири сторони лоджії й з’єднайте їх у лінії.

Як ви розумієте, цю роботу краще виконувати з помічником. Зробивши розмітку, ви тепер точно знаєте відстань від лінії рівня стелі до плити перекриття, саме від цього відстані залежить спосіб кріплення листів екструдованого пінополістиролу. Основних способів монтажу екструдованого пінополістиролу на стелю два.

Утеплювач кріплять:

  • За допомогою клею до плити.
  • Між обрешіткою.

Монтаж утеплювача до плити стелі

Оскільки листи утеплювача кріпитимуться безпосередньо до плити перекриття, поверхня останньої повинна бути підготовлена. Для цього слід зробити наступне:

  1. Очистити поверхню від старого оздоблювального матеріалу (вапна, шпалер, фарби).
  2. Зашпаклювати всі щілини й відремонтувати осипані місця.
  3. Прогрунтувати й дати висохнути.

Після того як ґрунтовка підсохне, виконують монтаж утеплювача:

  • Клей наносять шпателем на лист пеноплексу.
  • Лист утеплювача притискають до плити й утримують до закріплення.
  • Операції повторюють потрібну кількість разів.
  • Кожен лист додатково закріплюють двома дюбелями ("грибками").
  • Стики між листами заповнюють монтажною піною. Після висихання зайву піну зрізають.
  • На всю стелю, поверх утеплювача, наклеюють сітку.
  • Стелю штукатурять, шліфують, фарбують.

Монтаж утеплювача й обрешітки

Монтаж утеплювача

Можливо, ви вирішили обшити стелю гіпсокартоном. У цьому випадку вам знадобиться створити обрешітку. Обрешітку під гіпсокартон роблять із металевого профілю. Його закріплюють на стелі, а також на стінах за допомогою спеціальних підвісів, які дюбелями фіксують до поверхні.

Пам’ятайте, коли ви наносили розмітку рівня стелі, ми просили вас визначити відстань від лінії рівня до поверхні плити. Знаючи товщини всіх складових стельового "пирога", ви можете точно сказати, на якій відстані від плити перекриття кріпитимуться металеві профілі. Це знання дозволяє визначити спосіб установки плит утеплювача.

Є два способи:

  1. Профілі монтують якомога ближче до чорнової стелі. У цьому випадку листи пінополістиролу вставляють між профілями й утримують за рахунок тиску, що створюється через те, що ширина утеплювача більша за ширину відстані між профілями на кілька сантиметрів.
  2. На закріплені до стелі металеві підвіси надягають листи утеплювача, а зверху до вільних кінців підвісів кріплять профілі. У цьому випадку утеплювач розташовується під профілями й утримується ними.

Між утеплювачем і листом гіпсокартону залишається повітряний прошарок, рівний товщині металевого профілю. Він виконує роль додаткового утеплювача, і в цьому ж зазорі можна прокласти систему освітлення. У першому та другому випадках щілини між листами пінополістиролу заповнюють монтажною піною.

 

STW